آشنایی با طراحی جلد برای چاپ انواع کتاب

برخی از انتشاراتی که خدمات چاپ و نشر انجام میدهند در کنار صفحه آرایی، ویرایش فنی و حروفچینی، خدمتی دیگر به نام طراحی جلد کتاب را انجام میدهند همانطور که میدانید تاثیر گذار ترین بخش کتاب جلد آن می باشد . اولین چیزی که توجه خریداران کتاب را به خود جلب میکند جلد آن است و هرچقدر جذاب تر باشد اشتیاق خرید کتاب را در خوانندگان بیشتر میکند.

در نتیجه درمیابیم که باید بیشتر به این بخش توجه کنیم و سعی داشته باشیم بهترین و جذاب ترین جلد ها را طراحی کنیم . تجربه نشان داده است که دو عامل نام کتاب و جلد آن اولین عوامل جذب خواننده برای تهیه و مطالعه کتاب می باشد . با توجه به این مطالب باید قوت ما در این دوعامل بیشتر باشد تا بتوانیم شانس مان را برای فروش و مطالعه آن بیشتر کنیم.

زمانی که هدف از چاپ کتاب عرضه به بازار و فروش آن باشد و انتظار سود دهی داشته باشید ، تقویت بخش طراحی جلد و طراحی و ارائه جلدی جذاب و زیبا و مرتبط با محتوای کتاب و همچنین انتخاب یک نام مناسب و جذاب، عواملی هستند که ما را در این راه کمک می کنند و آمار فروش و سود دهی کتاب با بالا ببرند.

شاید بیشترنویسندگان کتاب ها ذهنیت و پیش زمینه ای برای جلد کتابشان داشته باشند و بتوانند طرح اصلی کتاب را ارائه نمایند اما مسئله وجود دارد و آن این است که ممکن نیست که تمام نویسندگان با اصول طراحی و ابزار آلات و نرم افزارهای طراحی آشنایی و تسلط داشته باشند . در این مرحله است که نیاز به یک طراح ماهر و مجرب در زمینه طراحی جلد حس میشود. البته این کار باید با همکاری نویسنده و طراح در کنار هم انجام شود .

برای برطرف کردن مشکلاتی که در خصوص یافتن طراح ماهر و همچنین طراحی که در بخش طراحی جلد سابقه ی خوب و درخشانی داشته باشد ما موسسه پارسی نگاران را معرفی می کنیم. متخصصان این موسسه در این زمنیه مهارت بالایی دارند و خدمات بهتری را به شما عرضه میکنند.

در زمینه چاپ کتاب و یا تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن نیز می توانید به موسسه پارسی نگاران اعتماد کنید تا تمامی مراحل چاپ کتاب را به صورت کاملا اصولی و استاندارد انجام دهند . مراحل چاپ کتاب در این موسسه از دریافت فایل توسط کارشناسان تا تحویل کتب چاپ شده به طور کامل انجام میشود . متخصصان بخش چاپ کتاب تمامی فعالیت های مربوط به صفحه آرایی ، ویراستاری و اخذ مجوزهای شابک ، فیپا و چاپ را انجام می دهند. انجام همزمان همه این کار ها باهم صرفه جویی در وقت و هزینه های شما را دارد.

برخی از نویسندگان عزیز گاها میخواهند که خودشان مراحل چاپ کتاب و طراحی جلد را انجام دهند این مسئله باعث ایجاد مشکل در صرف هزینه و زمان زیادی برای آنها خواهد شد. پس بهتر است که این کار را به متخصصان در این زمینه بسپارند.

طی مراحل چاپ کتاب برای یک شخص عادی که به این مراحل و روند اداری اخذ مجوزها آشنایی ندارد به زمان زیادی نیاز دارد. علاوه بر این هر بخش هزینه های جداگانه ای دارد که در مجموع هزینه گزافی خواهند شد . همچنین درخصوص طراحی جلد نیز در صورتی که بخواهید با یک طراح همکاری داشته باشید هم ممکن است طراح در زمینه طراحی جلد تجربه و مهارت آنچنانی نداشته باشد و هم اینکه هزینه های بالای طراحی بر هر کسی واضح است. دراین راه هم متحمل هزینه و هم صرف زمان زیادی میشوید و حتی امکان دارد در آخر کار نتیجه دلخواهتان را نگیرید.

 

برای رفع تمامی این مسائل و مشکلات موسسه پارسی نگاران متخصصانی در این زمینه ها در اختیار نویسندگان گذاشته که خدماتی را در زمینه طراحی جلد در بخش چاپ کتاب را انجام دهند که این روند توسط طراحان با تجربه که سابقه ای طولانی مدت در بخش طراحی جلد دارند ، صورت می گیرد. طراحی جلد به دو صورت انجام میپذیرد : یکی آن که خود نویسنده طرحی خاص در ذهنش داشته باشد و با مطرح کردن آن با طراحان موسسه آن را اجرا میکنند و دوم اینکه طراح با توجه به نام و محتویات کتاب و سلیقه خودش، طرحی را انتخاب و و البته باتائید خود نوسینده برای چاپ آماده میکند.