نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب دانشگاهی

دانشجویان ارجمند که برای مصاحبه دکتری دعوت می شوند و میخواهند امتیازات خود را افزایش دهند می توانند با چاپ مقاله در مجلات بین المللی و یا چاپ کتاب دانشگاهی و تبدیل پایان نامه خود به کتاب امتیازات خود را افزایش دهند. اولبن نکته ای که باید به آن توجه داشته باشی آن است که عجول نباشید. این کار باید به مراکزی که خدمات چاپ را به صورت قانونی و علمی انجام میدهند بسپارید چاپ پارسی نگاران خدماتی هچون صفحه آرایی، حروفچینی، ویرایش فنی و حتی طراحی جلد را نیز برای شما دانشجویان عزیز انجام میدهدو میتوانید با خیال راحت آن را به ما بسپارید.

 

رعابت مواردی برای چاپ کتاب

قبل از تبدیل پایان نامه به کتاب دانشجویان ملزوم به رعایت موارد زیر میباشند.

۱- سراسر متن پایان نامه را به دقت خوانده شود و هر کجا که به کلمه های پایان نامه، مقاله، تحقیق و امثال آن برخورد کردید آنها را به کتاب تبدیل کنید و عبارات استاد راهنما-استاد مشاور و هر گونه عبارتی که نشان دهنده پایان نامه بودن متن است را اقدام به حذف آن کنید.

۲- لازم به ذکر است که تایپ متن پایان نامه ها در سایز A4 باید باشد و زمانی که اقدام برای تبدیل پایان نامه به کتاب میکنید سایز استاندارد وزیری و یا رقعی جهت چاپ و تبدیل شدن به کتاب برای آن باید در نظر بگیرید.

۳- تمامی پایان نامه ها دارای فهرست مفصلی در مورد مطالب، عکس ها و  همچنین نمودارها و جداول هستند که باید تبدیل به فهرست مناسبی برای کتاب و به صورت کلی درآروده شود،و همچنین اقدام به حذف فهرست عکس ها و نمودارها و جداول شود.

۴-ویرایش پایان نامه را خودتان قبل از ارائه به چاپ انجام دهید. چکیده و فرضیه را حذف و یا ویرایش و به فصول کتاب اضافه کنید.

۵- برای قرار دادن فهرست منابع باید به انتهای کتاب مراجعه کنید و در حد امکان کلی و یکجا انجام شود و از تکرار در آنها بپرهیزید.

 

در هنگام تغییر اندازه های صفخات امکان بهم ریخته شدن جداول و نمودار ها زیاد است. در این صورت باید دوباره چک کرده و آنها را مرتب کنید. پس از این مرحله نوبت به صفحه آرایی میرسد که یا خود دانشجو این کار را انجام میدهد و یا ناشر اقدام به این کار میکند مهم این است که این مرحله اهمیت زیادی دارد و حتما باید انجام شود.

اهمیت تبدیل پایان نامه به کتاب

اگر بخواهیم اهیمت تبدیل پایان نامه به کتاب را توضیح دهیم باید بگوییم که یکی از روش های تقویت رزومه در مصاحبه های دکتری و مصاحبه های ادارات می باشد که از امتیاز بالایی برخوردار است. متاسفانه در این چند سال گذشته برخی مراکز فاقد صلاحیت با توجه به نیاز بازار برای تبدیل پایان نامه به کتاب اقدام به تغییر ماهیت داده و با اجاره کردن مجوز انتشارات و بعضا دریافت مجوز نشر و خرید دستگاه چاپ و صحافی دیجیتال کتاب در کنار مشاغلی همچون چاپ کاتالوگ-چاپ تراکت-چاپ کارت ویزیت-شرکت کاریابی-فروش پایان نامه و مقاله و بسیاری کارهای دیگر اقدام به تبدیل پایان نامه به کتاب می نمایند.